10 zajímavostí o Legu o kterých jste nevěděli


TOP 10 o Lego

Milovníci stavebnice LEGO! Podívejte se na tato fascinující fakta o stavebnici LEGO…

  1. Zakladatel společnosti LEGO, Ole Kirk Christiansen, vytvořil název „LEGO“ tak, že vzal první dvě písmena dánských slov LEG GODT, což znamená „dobře si hrát“.
  2. Kdybyste 340 milionů minifigurek vyrobených v loňském roce postavili vedle sebe do řady, natáhla by se na neuvěřitelných 7 900 km – to je téměř vzdálenost z Londýna ve Velké Británii do Pekingu v Číně!
  3. Slavné kostce LEGO, se kterou si dnes hrajeme, je více než 50 let. Cihličky vyrobené už v roce 1958 budou stále perfektně pasovat k těm, se kterými si hrajete dnes!
  4. Formy používané k výrobě kostek LEGO jsou přesné na dvě tisíciny milimetru (0,002 mm!). Díky této vysoké přesnosti nesplňuje vysoký standard kvality společnosti jen asi 18 vyrobených kostek z každého milionu.
  5. Nejvyšší věž LEGO na světě je vysoká 28,7 m a je vyrobena z 465 000 kostek!
  6. Minifigurky LEGO tvoří největší světovou populaci, po celém světě jich je více než 4 miliardy!
  7. Během vánoční sezóny se každou sekundu prodá téměř 28 sad LEGO. Jééé!
  8. V atrakcích LEGO, jako je například LEGOLAND Discovery Centre v Manchesteru, jsou lidé najímáni jako „mistři stavitelé modelů“. Skvělá práce!
  9. Položeno od konce ke konci, počet kostek LEGO prodaných za rok by dosáhl více než pětinásobku kolem světa.
  10. Na každého člověka na Zemi připadá v průměru 80 kostek LEGO.

Páni! Docela úžasné, co říkáte?

Pokud máte chuť ponořit se do pořádné nálože zábavy s kostkami LEGO, určitě navštivte LEGOLAND Discovery Centre Manchester, kde se pod jednou střechou nachází více než 3 miliony kostek LEGO!

Budete si moci prohlédnout slavné budovy Manchesteru postavené výhradně z kostek LEGO, sáhnout si na hvězdy ve 4D kině a naučit se tajemstvím stavění z kostek LEGO od speciálního mistra modeláře. Hurá!

Navíc se můžete vydat na vlastní LEGO dobrodružství v úžasném terénním LEGO vozidle!…

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.