9 nejlepších setů Lego Technic pro dospěléV tomto článku uvedu seznam a recenzi 9 nejlepších sad Lego Technic pro dospělé, které si nyní můžete koupit (vybrané sady vycházejí z mého osobního názoru). Budu jen stručně recenzovat svůj výběr těchto 9 modelů. Vybral jsem většinou větší stavebnice, které obsahují více dílků, protože ty jsou vhodnější pro dospělé. Malé stavebnice jsem z tohoto seznamu vyřadil. Také byste se mohli podívat na můj další článek o sadách Lego Technic s funkcemi Power, pokud máte rádi sady Lego s motory. Nyní pokračujme k mým recenzím:

  1. Lego Technic BMW M 1000 RR 42130

Tato motorka je pro vás, pokud jste hledali dokonalé výstavní dílo. Tato stavebnice obsahuje 1920 kostiček a budete se divit, jak precizně byla tato motorka vyrobena. Má vše, co byste očekávali – přední a zadní odpružení, funkční třístupňovou převodovku, čtyřpístový motor a řadu dalších prvků. Součástí balení je také stojánek, takže si motorku můžeš postavit, kam se ti zlíbí. Je to také největší motocyklová sada Lego Technic, která kdy byla vydána. Věřím, že to bude perfektní dárek pro každého, kdo má rád sportovní motorky.

  1. Lego Technic 42115 Lamborghini Sián FKP 37

Druhou sadou doporučenou pro dospělé je model Lamborghini Sián. Tato stavebnice se skládá z 3 696 dílků, jejichž sestavení zabere i dospělému člověku hodně času a sestavování tohoto modelu je zábavné. Protože tento model není pro děti tak snadné postavit, jedná se skutečně o sadu pro dospělé doporučenou osobám, kterým je alespoň 18 let. Sada vás zaujme díky zářivé limetkové barvě auta.

Model je dokonale propracovaný do detailů, takže můžete obdivovat kokpit vozu, motor V12 s pohyblivými písty nebo mistrovské dílo vozu – osmistupňovou funkční převodovku. Všechny tyto drobné detaily jsou tu pro dospělé, kteří chtějí vůz prozkoumat do největší hloubky. Model je zmenšen v měřítku 1:8, takže je 9″ (23 cm) široký, 23″ (58 cm) dlouhý a 5″ (13 cm) vysoký. Byl vytvořen ve spolupráci s výrobcem vozů Lamborghini.

Lego Technic 42125 Ferrari 488 GTE „AF Corse #51“

S touto stavebnicí si můžete postavit úžasné vytrvalostní závodní auto. Tento model Ferrari byl vyroben pro nejtěžší vytrvalostní závody na světě a je to opravdu pěkný model. Jelikož je tato stavebnice součástí kolekce Lego Technic, můžete od ní očekávat velmi vysokou kvalitu a dokonalé propracování detailů – model je vyroben do nejmenších detailů – má motor s pohyblivými písty a dokonce i volant, který auto řídí.

Díky otevíracím dveřím a kapotě můžete snadno prozkoumat každý detail auta, můžete si prohlédnout mnoho technických detailů pod kapotou a dokonce i interiér auta. Celkově má model elegantní design a realistické funkce a doporučil bych ho všem fanouškům vytrvalostních závodů. Stavebnice je zabalena v pěkné elegantní krabičce a dostanete také brožuru s exkluzivním obsahem o voze a závodním týmu.

  1. Lego Technic 42096 Porsche 911 RSR

Porsche 911 RSR je dalším vytrvalostním závodním vozem. Model vznikl ve spolupráci s Porsche a odvedli na něm skvělou práci – má mnoho detailů, jako je motor V6 s pohyblivými písty, zadní křídlo, realistická přední a zadní světla, funkční diferenciál nebo nezávislé zavěšení kol. Velmi se mi líbí také všechny věci, které najdete v kokpitu – obrazovka radaru, funkční volant, protipožární systém a plánek trati okruhu Laguna Seca.

Stavebnice je ideální pro teenagery nebo i dospělé, protože obsahuje 1560 kostek Lego. Model vozu Porsche je vyroben v pěkných bílých, černých a červených barvách a měří přes 5″ (13 cm) na výšku, 19″ (50 cm) na délku a 7″ (20 cm) na šířku. Je prémiové kvality, protože je součástí kolekce Lego Technic, a model je tak důkladný, že je dokonalým výstavním kusem.

  1. Lego Technic 42107 Ducati Panigale V4 R

Tento model motocyklu Ducati Panigale V4 R není tak složitý na sestavení jako model výše. Má jen 646 dílků, ale i tak si sadu užijete. Tento model obsahuje dokonalou repliku skutečného modelu, která vznikla ve spolupráci s výrobcem. Má tradiční červenou barvu a je vyroben precizně. Všimnete si detailů, jako jsou výfukové potrubí, čelní sklo, přední a zadní kotoučové brzdy, ale hlavně převodovka. Jedná se o dvoustupňovou převodovku, která vám pomůže pochopit, jak mechanismus funguje. Má také čtyřválcový motor a přední a zadní odpružení. Všechny tyto detaily umožňují modelu ztvárnit realistické pohyby.

Tento tradiční model Ducati je 12″ (30 cm) dlouhý, 6″ (15 cm) vysoký a 3″ (8 cm) široký. Stavebnice obsahuje také závodní stojan Ducati, takže model můžete snadno vystavit na poličce.

  1. Lego Technic 42110 Land Rover Defender

Tento model se od výše uvedených modelů liší. Nejedná se o závodní auto ani motorku, ale o terénní vozidlo. Jedná se o model známého Land Roveru Defender, který je ikonou britského automobilového průmyslu. Stavebnice obsahuje 2 573 dílků, takže vás na chvíli zabaví. Model je 8″ (20 cm) vysoký, 16″ (41 cm) dlouhý a 7″ (18 cm) široký.

Zaujmou vás všechny detaily – šestiválcový motor s pohyblivými písty, otevírací dveře, odnímatelný střešní nosič s úložným boxem nebo kabina vozu vybavená funkčním volantem a převodovkou. To však není vše, protože zde můžete objevit také funkční pohon všech kol se třemi diferenciály, nezávislé zavěšení kol nebo čtyřstupňovou převodovku. Stručně řečeno, tento model zmiňuje vše, co byste našli ve skutečném automobilu.

  1. Lego Technic 42100 Liebherr R 9800 Bagr

Jste fanouškem stavebních strojů? Pokud ano, pak je pro vás tato stavebnice Lego jako stvořená. Balení obsahuje 4 108 kostek převážně v tmavě a světle šedé barvě. Lego tuto stavebnici vyrobilo ve spolupráci se společností Liebherr a je dokonalou replikou skutečného bagru Liebherr. Detaily jsou perfektně zpracované, jak je u sad Lego Technic obvyklé. Do kabiny se dá nastoupit, výložník má všechny písty, je zde výsuvný žebřík, po kterém by se dělníci dostali do kabiny, a mnoho dalšího.

Tento model vyžaduje baterie a má celkem sedm motorů – 3 XL motory a 4 L motory, které vám umožní pohybovat bagrem libovolnými směry. Model má dva chytré rozbočovače, které propojí vaše mobilní zařízení s modelem, abyste mohli ovládat všechny funkce pomocí aplikace LEGO TECHNIC CONTROL+. Pomocí aplikace můžete jezdit do libovolného směru, otáčet bagrem a ovládat výložník.

  1. Lego Technic 42111 Domův Dodge Charger

Pokud máte rádi americká svalnatá auta nebo jste fanoušky filmu Rychle a zběsile, je pro vás tento model Lego ideální volbou. Obsahuje černě zbarvenou repliku vozidla Dodge Charger ze 70. let minulého století. Obsahuje 1 077 dílků a byl vyvinut ve spolupráci se společností Dodge.

Mezi vlastnosti tohoto modelu patří motor V8 s pohyblivými písty, vzduchové dmychadlo, systém řízení a vahadlové zavěšení. Součástí jsou také 2 lahve s nitrem v kufru. Tuto stavebnici doporučujeme pro děti od 10 let nebo pro dospělé. Rozměry finálního modelu jsou 15″ na délku (39 cm), 6″ na šířku (16 cm) a 4″ na výšku (11 cm).

Nemám rád muscle cars, ale jako hračka z Lega vypadá opravdu dobře. Nebránil bych se koupi této sady, i když nejsem fanouškem muscle cars. V tomto případě bych určitě udělal výjimku.

  1. Lego Technic 42108 Mobilní jeřáb

Když jsem byl malý a pokaždé, když jsem slyšel o Lego Technic, okamžitě jsem si vzpomněl na žluté sady mobilních jeřábů. Ty byly v dobách mého dětství velmi oblíbené. A zejména tato nová sada Lego Technic mi tyto modely připomíná. Vypadá podobně, ale používá lepší a novější součástky Lego. Myslím, že návrháři Lega chtěli touto novou sadou napodobit ty starší.

Mezi hlavní vlastnosti této stavebnice patří 2 kabiny, 4 samostatně ovládané výložníky, řízení 8 kol a teleskopické rameno, které po vysunutí měří 30″ (78 cm). Tento model Lego by mohl být ideálním dárkem pro muže, kteří mají rádi stavební vozidla, techniku a obří jeřáby.

Závěr

Tak tady to máte. 9 nejlepších sad Lego Technic, které doporučuji dospělým, jako jsem já. Který z těchto modelů by byl vaší volbou? Nebo už některou z nich máte? Pokud jde o mě, já už vlastním stavebnici Lego motorka Ducati, která je zmíněna v tomto článku, protože dávám přednost trochu menším sadám Lego. Kdybych si však měl vybrat něco většího z tohoto seznamu, moje volba by určitě padla na sadu Lamborghini, protože mám rád i superauta. Věřím také, že by to byl ideální dárek pro manžela nebo přítele, který by mu udělal super radost (pokud jste žena a hledáte dárek pro svého partnera).

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.